MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zdali Vaše kancelář dokáže zpracovat TZ novostavby, případně celý PENB? Mám jej sice již zpracovaný v PD, ale ve fázi výstavby hrubé stavby došlo k nějakým změnám a před výběrem vhodného zdroje tepla bych rád TZ zaktualizoval. Rád za tuto službu zaplatím.

Pak bych se ještě zeptal, zdali dokážete posoudit, jestli by měl stavěný dům nárok na získání státní dotace na TČ a rekuperaci? Podle mých informací ne, ale rád bych si to ověřil.


Děkuji za odpověď a ochotu.
[ 13.2.17 - dotaz číslo: 77389 - téma: En. audity, en. průkazy a štítky budov ]

Dobrý den, naše firma se nezabývá zpracováním TZ novostaveb. Na základě projektové dokumentace, spolupráce vás jako investora a projektové kanceláře, však je možno zpracovat PENB pro stavební řízení.

Pokud byste chtěl žádat o dotace na TČ a rekuperaci, nesmí se jednat o novostavbu. Výjimku tvoří novostavby v pasivním či nízkoenergetickém standardu, kde za jistých okolností a splnění podmínek (měrné potřeby tepla na vytápění) lze žádat na VZT s rekuperací.

Související legislativa[ Odpovídá: - ]

Aktuality 

 • NOVÁ VERZE TEXTU PROGRAM 2017-2021

  10.10.2017 Právě byl zveřejněn mírně pozměněný text programu EFEKT 2017-2021.
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na ÚSPORNÉ PROJEKTY SE ZÁSADAMI DOBRÉ PRAXE

  31.03.2017 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci v aktivitě 2F "Příprava realizace kvalitních energeticky úsporných projektů se zásadami dobré praxe".
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení, jaký má být energetický audit a dlaší podrobnosti. Tento pokyn je velmi důležitý pro žadatele o dotaci na VO.
  Stáhnout

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect