MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,
koupili jsme dům z roku 1945, má vyměněná okna, nezateplený, ztráty 27 kW. Na vnější zateplení zatím nejsou prostředky. Odstranili jsme veškeré staré podlahy, budeme dělat komplet nové, které zateplíme, taktéž zateplíme stropy, střechu. Stojíme před rozhodnutím výběru otopné soustavy a zdroje tepla.
Vzhledem k tomu, že se možnosti kotlíkových dotací omezily pouze na kotle na biomasu a tepelná čerpadla, uvažujeme o kotli na pelety z důvodu automatického provozu. Skladovacího místa máme spoustu. Chtěli bychom ale zároveň v přízemí podlahové topení a v patře radiátory. Je to vhodná kombinace? Jaká varianta a kombinace vytápení popsaného objektu je dle Vašeho názoru nejlepší? Potřebujeme co nejekonomičtější provoz a zároveň bychom rádi využily možnost dotací, pokud to vyjde. Pokud dotace nevyjdou, bylo by vhodné instalovat spíše plynový kotel? Přípojka je k dispozici.
Děkuji mnohokrát za odpověď.
[ 20.3.17 - dotaz číslo: 78156 - téma: Vytápění ]

Dobrý den,
pokud by Vám to vyhovovalo, můžeme se domluvit na osobní konzultaci, buď u Vás, nebo u nás v poradně. Příští týden by to připadalo v úvahu v pondělí a ve středu od 13:00 hod - 17:00 hod. Jak by se Vám to hodilo?
děkuji¨
s pozdravem
J.Sedláček
[ Odpovídá: Ing. Jiří Sedláček - EKIS Český Brod ]

Aktuality 

 • NOVÁ VERZE TEXTU PROGRAM 2017-2021

  10.10.2017 Právě byl zveřejněn mírně pozměněný text programu EFEKT 2017-2021.
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na ÚSPORNÉ PROJEKTY SE ZÁSADAMI DOBRÉ PRAXE

  31.03.2017 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci v aktivitě 2F "Příprava realizace kvalitních energeticky úsporných projektů se zásadami dobré praxe".
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení, jaký má být energetický audit a dlaší podrobnosti. Tento pokyn je velmi důležitý pro žadatele o dotaci na VO.
  Stáhnout

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect