MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,
zpracovávám PENB na RD, který vznikl z chatky. Původní část se komplet zateplila - čili více než 25% obálky + vznikla přístavba větší než 25% vztažné plochy. Výpočtově mi přijde logické rozdělit si dům na dvě zóny - původní posoudit jako větší změnu a přístavbu dle legislativy jako novou budovu. Ale v protokolu toto rozlišení bráno jako hodnocení celé budovy...Jak tedy posuzovat? A zjistila jsem, že některý software umožňuje zvlášť posouzení pro zóny a některý má pouze kolonku pro celou budovu, kde tedy nevím, jak dům jako celek brát...? Děkuji za odpověď
[ 17.7.17 - dotaz číslo: 83200 - téma: En. audity, en. průkazy a štítky budov ]

Dobrý den, dle mého názoru zde potřebujete PENB větší změny na celou budovu včetně přístavby a pokud přístavba má více jak 50 m2 energetické vztažné plochy, pak potřebujete ještě navíc PENB této části, která se bere již jako nová budova.

Související legislativa[ Odpovídá: Ing. Tomáš Krásný - EKIS Praha, Energetické poradenství ]

Aktuality 

 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na ÚSPORNÉ PROJEKTY SE ZÁSADAMI DOBRÉ PRAXE

  31.03.2017 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci v aktivitě 2F "Příprava realizace kvalitních energeticky úsporných projektů se zásadami dobré praxe".
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení, jaký má být energetický audit a dlaší podrobnosti. Tento pokyn je velmi důležitý pro žadatele o dotaci na VO.
  Stáhnout
 • EFEKT 2016/2017 - PŘÍRUČKA K ON-LINE FORMULÁŘI EDS (příloha č.4) PRO VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 Toto je vybraná část příručky pro příjemce dotace Z PROGRAMU efekt 2016/2017 NA VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ. Obsahuje návod, jak je možné nový projekt založit, upravit, smazat, tisknout dokumentace projektu aj. = vytvoření přílohy č. 4.
  Stáhnout

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect