Internetová poradna i-EKIS - Odpověď
Dobrý den, chci se zeptat na to, zda je reálná technologie využití zbytkového komunálního odpadu, která je prezentována na www.agt-czech.cz nebo www.agt-austria.com . Byli jsme kontaktováni dodavatelem tohoto zařízení, které však je naprostou novinkou a zatím není nikde v provozu. Uvítal bych dvě informace - jednak jestli technologie LTC může být funkční a dosahovat takových parametrů, jednak jak vidíte reálnost takového projektu v podmínkách naší legislativy.
Děkuji
Martin Košťál, starosta města Lanškroun
[ 10.12.07 - dotaz číslo: 8726 - téma: Energie v obcích, městech a regionech, Ostatní ]
Vážený pane starosto,
s uvedenou technologií jsme dosud neměli příležitost se seznámit. Proto jsme si se zájmem prohlédli Vámi uvedené webové stránky. Obsahují skutečně rozsáhlou prezentaci, avšak ve velmi obecné podobě bez bližšího popisu zařízení a principů na nichž je založeno. Nenašli jsme zde ani odkaz na fungující referenční zařízení, které by bylo možno navštívit.
Vámi požadované informace o fukčnosti zařízení Vám proto, z výše uvedených důvodů, nemůžeme poskytnout.
Doporučujeme Vám maximální opatrnost při rozhodování o případné realizaci. V každém případě je nanejvýš účelné shlédnout případná referenční zařízení s doprovodu nezávislého odborníka, který se termickou likvidací odpadů zabývá. V případě neexistence fungujících zařízení (třeba i v zahraničí) je otázkou, zda se má město finančně podílet na výstavbě experimentálního zařízení. Že toto zařízení musí vyhovovat platným předpisům v ČR je samozřejmé a dodavatel by to měl prokázat a uvést ve své nabídce.
S pozdravem
SPVEZ
[ Odpovídá: - ]
