MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den!
Je třeba zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy na výstavbu garáže?
[ 30.10.17 - dotaz číslo: 88796 - téma: En. audity, en. průkazy a štítky budov ]

Přeji dobrý den,
Děkuji za Váš dotaz.

Záleží především na tom, zda energeticky vztažná plocha (v případě jednopatrové garáže zjednodušeně zastavěná plocha) je větší nebo menší než 50 m2 a na tom, zda je garáž vytápěná a zda se v ni využívá energie například na osvětlení. Pokud je energeticky vztažná plocha menší než 50 m2, tak pro Vás platí výjimka § 7 odst. 5 písm. a - tj. nemusíte průkaz energetické náročnosti budovy zpracovávat.
Pokud je energeticky vztažná plocha větší než 50 m2, tak na Vás může např. stavební úřad průkaz energetické náročnosti budovy pří žádosti o stavební povolení vyžadovat. I pokud garáž nevytápíte, dá se předpokládat, že budete využívat minimálně elektrickou energii na osvětlení.

S pozdravem
Miloš Müller

Související legislativa



[ Odpovídá: Ing., Ph.D. Miloš Müller - EKIS Liberec Energoprofi ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect