MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den, potřeboval bych poradit při stanovení koeficientu pro přepočet podlahové plochy na započitatelnou plochu. V našem domě je 94 bytů a v bytech máme vymezeny prostory např. předsíň. V některých bytech je předsíň vymezena jako samostatná místnost, tj. ohraničena podlahou stropem a stěnami. Tady je určení koeficientu pro přepočet započitatelné plochy dle vyhlášky poměrně jasný. Ale máme i byty, ve kterých je předsíň vymezena jen jako prostor v přímo otápěné místnosti místnosti. Tj prostor bez bočních stěn. Tady mám rozpor se správcem domu ohledně určení přepočtového koeficientu. Správce si stanovil neexistující stěny. Vyhláška o neexistujících stěnách neříká nic.

Otázka: Jak správně určit koeficient pro přepočet podlahové plochy na započitatelnou pluchu? Chápe se vymezený otevřený prostor (jako samostatná plocha) v místnosti s topením tak, že se určí koeficient jakoby tam stěny byly a otevřený prostor nebyl přímo otápěn, nebo se určí koeficient jako přímo otápěná místnost, tj. 1?
[ 26.10.18 - dotaz číslo: 100829 - téma: Ceny energií, účtování tepla ]

Dobrý den,
Dle mého názoru, pokud je místnost vytápěna na standardní bytovou teplotu, tak by měl být koeficient 1 i když nemá všechny stěny. Jiný koeficient by měla pokud by nebyla vytápěna, pak se koeficient upravuje podle stěn, které sousedí s vytápěným prostorem.
[ Odpovídá: - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect