MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,řeším výpravní budovu,kde jsou stavební úpravy na < 25% obálky budovy.
Do dvou technologických místností se umisťují klimatizační jednotky a přímotopy a pro sociální zázemí se vymění plynový kotel a otopná tělesa. Drážní úřad vyžaduje zpracování PENB. Je to oprávněné?

[ 2.11.18 - dotaz číslo: 101186 - téma: En. audity, en. průkazy a štítky budov ]

Dobrý den,
dle mého názoru to oprávněné není.

Pokud se jedné o drážní budovu, v tom případě tento objekt spadá pod "speciální stavební úřad" drážní. Pokud ne, tak zákon 406/2000 se na vás nevztahuje.

Mělo by tedy tím pádem platit, že se jedná o jinou než větší změnu dokončené budovy, a proto se jede podle §7 odst. 3,
kde se mluví o tom, že si má stavebník uschovat po dobu 5 let doklady o zásahu do obálky nebo technických systémů.

V §7 odst. 2 je větší změna a tam je definováno, že se splnění požadavků dokládá PENB. (není váš případ)

Související legislativa



[ Odpovídá: Ing. Libor Hrubý - EKIS Brno CPD ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect