MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,

pokud chci změnit dodavatele elektřiny a dodavatel, kterého jsem si vybral vyžaduje podepsání plné moci pro podání výpovědi. Nerad podepisuji plnou moc. Nedaří se mi dohledat smlouvu s aktuálním dodavatelem, tudíž neznám svůj závazek. Může ho nový dodavatel zjistit i bez plné moci? Jak mám postupovat?

Díky za informace
[ 29.11.18 - dotaz číslo: 101755 - téma: Elektřina ]

Dobrý den,

pokud dodavateli plnou moc nepodepíšete, nebude moct za vás převod vyřídit. Budete tedy muset podat výpověď u stávajícího dodavatele a postarat se i o další náležitosti spojené s přechodem k novému dodavateli. Pokud plnou moc podepisovat přece jen budete, doporučuji řádně pročíst, k čemu všemu dáváte dodavateli oprávnění, aby za vás vyřídil a zda se např. nevzdáváte možnosti svobodně si vybrat dodavatele v příštích letech (bohužel i to se stává).

Jaký máte závazek u dodavatele, tak zjištění nesouvisí s plnou mocí. Plná moc je k vyřízení výpovědi. Optimální je smlouvu dohledat nebo požádat o opis stávajícího dodavatele, aby mohla být výpověď napsána ke správnému datu a nehrozily vám případně sankce za předčasné vypovězení smlouvy.
S pozdravem

Jana Poncarová

Související legislativa[ Odpovídá: - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect