MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,
plánuji rekonstruovat a zateplit strop mezi přízemím a podkrovím. Strop je klasický trámový se záklopem, palachem a omítkou zespodu a záklopem násypem a potěrem zhora. Moje představa je následující. Na spodní záklop plánuji položit asfaltovou lepenku A330 a na ni ve dvou vrstvách vatu (celkem 22cm). Zaklopeno bude 27mm palubkami pero drážka. V této fázi bude muset jednu zimu podlaha přečkat a v následujícím roce bych položil kročejovou vatu, separační fólii, elektrický topný kabel a 4-5cm anhydrit. Zajímá mě hlavně jestli tato skladba stropu bude fungovat a nebude do budoucna problém třeba s hromaděním vlhkosti ve stropě. Dům je zateplen 20cm vatou. Předem děkuji za odpověď.
[ 11.1.19 - dotaz číslo: 102243 - téma: Zateplování budov ]

Dobrý den,
v první řadě bych k takovým to úpravám doporučil oslovit projektanta, který by vám se vším poradil a navrhl optimální řešení, včetně například průzkumu na místě.

Z vašeho popisu nerozumím, zda ke přízemí nevytápěné? Jaký provoz/místnosti se zde nachází? Bez těchto informací není skladbu možné posoudit, respektive ani rozhodnout, zda bude vhodná.
[ Odpovídá: Ing. Libor Hrubý - EKIS Brno CPD ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect