MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli při rekonstrukci více jak 100let starého značně vlhkého domu, jsem kvůli PENB povinnen zateplovat obálku domu, když volím vytápění tuhými palivy? Jde mi o to, jak musí vyjít energetický štítek, abych dostal stavební povolení k rekonstrukci takového domu? U novostaveb je to nejhůře C, jak je to u rekonstruovaných starých domů?
Mnohokrát děkuji

[ 26.6.19 - dotaz číslo: 108584 - téma: Zateplování budov ]

Dobrý den,

podle §6 vyhlášky č. 78/2013 Sb., v platném znění, vedou ke splnění požadavků na energetickou náročnost 3 cesty. Dvě z nich však předpokládají, že součinitel prostupu tepla celé budovy Uem bude splňovat požadavek na referenční budovu, což je v případě staré cihlové budovy bez zateplených stěn nereálné.

Zbývá tedy třetí cesta (§6 odst.2 písm. c), při které všechny MĚNĚNÉ KONSTRUKCE na obálce budovy musí splňovat doporučené hodnoty součinitele prostupu tepla. Pokud by byl současně měněn zdroj tepla, musel by splnit požadavek na referenční hodnotu. Z Vašeho dotazu jsem však pochopil, že zůstane zachován původní zdroj.

S pozdravem a s omluvou za prodlení

Ing. Jiří Košťál

Související legislativa



[ Odpovídá: Ing. Jiří Košťál - EKIS Plzeň ArchEnergy ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect