MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,
budu zpracovávat PENB pro přístavbu do 25% energeticky vztažné plochy stávající budovy. Přístavba bude mít energeticky vztažnou plochu 34 m2. Podle vyhlášky 78/2013 se hodnotí přístavba jako nová pouze nad 25%. Je má úvaha správná, že budu přístavbu posuzovat jako jinou než větší změnu dokončené budovy? Jak mám vyhotovit PENB pro tento případ? Posuzovat pouze samostatně přístavbu, kdy budu plnit požadavky vyhl. 78/2013, paragraf 6, odst. 2? Nebo nemusí přístavba plnit požadavky na ENB vůbec, dle zákonu 406/2000, kde se uvádí, že do 50 m2 budova nemusí plnit žádné požadavky ENB a tudíž, nemusí být zpracován ani PENB.
[ 4.9.19 - dotaz číslo: 110806 - téma: En. audity, en. průkazy a štítky budov ]

Dobrý den,
v případě, že se jedná o přístavbu, kdy se energeticky vztažná plocha nenavyšuje o více než 25%, zpracovává se jeden PENB (stávající budova + přístavba) a to s požadavky na větší změnu dokončené budovy, tzn. plnění požadavků vyhlášky 78/2013 sb., §6, odst. 2.
Hezký den.
S pozdravem tým EKIS
[ Odpovídá: Ing. Nikola Levá - EKIS Hradec Králové DEK ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect