MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

V dotazu číslo 1531 z 11.7.2008 píše pan Ing.Milan Eichler o zvýšení účinnosti vytápění objektů pomocí solárních kolektorů.
Můj dotaz zní zda je možno získat na pana Eichlera nějaký kontakt.V souvislosti s tím bych se chtěl zeptat zda máte nějaké zkušenosti s vakuovými trubicovými kolektory Apricus a akumulační nádrží se změnou skupenství Latento.Děkuji.

[ 21.11.08 - dotaz číslo: 11824 - téma: Vytápění ]

Vážený pane,
jak jistě chápete, nemůžeme na webu zveřejňovat kontakty na naše klienty. Pokud s tím budete souhlasit, můžeme váš dotaz panu Eichlerovi přeposlat.

Co se týče zásobníků, které využívají změnu skupenství, je třeba vždy porovnat cenu a výkon. Pokud uvažujete o koupi konkrétní nádrže, ptejte se, kolik by stála běžná nádrž s vodním obsahem a srovnatelnými parametry. Výrobce u zásobníku Latento neuvádí technické podrobnosti, pokud používá parafin, ten má teplotu tání okolo 55 °C což je pro solární systém příliš vysoká teplota. Dosud se zásobníky s parafinem moc neprosadily, také kvůli vyšší ceně, dalším problémem je přestup tepla uvnitř zásobníku.

Doporučuji články:
http://www.tzb-info.sk/t.py?t=2&i=1482
http://www.tzb-info.sk/t.py?t=2&i=1490
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=22&i=2799&start=0

Karel Srdečný
EkoWATT

"*go040909"
[ Odpovídá: - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect