Efekt energie Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

2.8.23 / dotaz č. 164891
Dobrý den.
Chtěla bych čerpat dotaci z programu Oprav dům po babičce a chtěla bych se zeptat, zda splňuji podmínky pro podání žádosti (jsem zaměstnanec Ministerstva vnitra ČR, t.č. na rodičovské dovolené, vlastním skoro 100 let starý dům, mám zde hlášen trvalý pobyt).
A můžete mi, prosím, doporučit někoho, s kým to mohu prokonzultovat z naší oblasti (bydlím 8 km od Horažďovic)?
Moc Vám děkuji.
Dobrý den,

pokud jde o Vaše osobní údaje (vlastník rodinného nebo rekreačního domu, ve kterém má přihlášený trvalý pobyt, který je ekonomicky aktivní, pracující důchodce, pracující student nebo učeň, či rodič na mateřské dovolené) a parametry domu (u 100 let starého domu předpokládám jeho energetickou neúspornost), podmínky pro podání žádosti o dotaci splňujete. Je třeba ještě splnit požadavky pro realizovaná technická opatření. Mezi ně patří primárně zateplení domu, které lze kombinovat s fotovoltaikou, výměnou topného zdroje, opatřeními pro využití dešťové vody, provedením zelené střechy apod.

Pro podání žádosti o dotaci budete potřebovat zpracování projektové dokumentace (zjednodušené) a energetického posouzení. Projektovou dokumentaci zpracovávají autorizovaní stavební inženýři pro příslušný druh opatření, nebo autorizovaní architekti, energetické posouzení pak energetičtí specialisté. Pro zjištění těchto odborníků dle adresy domu lze použít následující webové stránky:

https://www.ckait.cz/autorizovane-osoby

https://www.cka.cz/komora/autorizovani-architekti

https://www.mpo-enex.cz/experti

Hezký den.

Jan Pašek
Odpovídá:  Doc., Ing., Ph.D. Jan Pašek - Ekis Plzeň Západočeská univerzita tisk