MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobry den, rad bych provedl zatepleni naseho dva roky stareho RD (provedena hruba stavba), ktery je postaven ze zdiva Porothem 44 P+D M10, zdeny normalni maltou. Uvazuji o systemu zatepleni od firmy Baumit Open (fasadni desky Baumit open plus 60). Prosim o doporuceni pripadne vyvraceni, pokud toto reseni neni vhodne, at uz z jakehokoliv duvodu. Mockrat dekuji za opdoved. S pozdravem, Zdenek Binder
[ 21.8.08 - dotaz číslo: 1857 - téma: Zateplování budov ]

Vážený pane,
nejsem si jist, zda stojí za to přidávat na stěnu už celkem slušně izolující pouhých 6cm PS. Navíc je pravděpodobné, že ke kondenzaci vlhkosti ve stěně bude docházet i v tomto "difuzně otevřeném systému". Pravdou je, že roční bilance zkondenzované vlhkosti bude příznivější - je to ale třeba spočítat (to by vám měla udělat firma, která bude zateplovat nebo nezávislý projektant). Desky PS Baumit Open jsou znatelně dražší než běžný fasádní PS. Možná by bylo lepší použít 15cm levnějšícho fasádního PS, který sice nebude tak propustný pro vodní páru, ale díky podstatně vyšší teplotě ve zdivu bude kondenzace a množství zkondenzované vlhkosti možná menší a snížení prostupu tepla bude mnohem vyšší (zhruba na polovinu hodnoty nezaizolovaného zdiva). Opět, je to třeba spočítat! Nevím ale, zda je taková tloušťka izolace ještě použitelná (kvůli přesahům střechy a pod).
Nechte si proto udělat nabídku a výpočet pro obě možnosti a porovnejte je.

Zkontrolováno:
Pokud se už rozhodnete zateplit domek z PTH 44 P+D, pak bych opravdu doporučoval
min tloušťku izolantu 100 mm EPS, ale vámi zvolený návrh také bude fungovat, ale vynaložená pracnost vzhledem k výslednému efektu bude vyšší.
"*ba280409"

[ Odpovídá: Ing. Jan Truxa - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect