MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,
plánujeme výstavbu rodinného domu s tepelným čerpadlem - vzduch voda a rekuperací. Rádi bychom získali dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám, případně z jiného probíhajícího programu. Prosím o radu do jakého dotačního programu je možné tuto stavbu zařadit, jaké jsou požadavky na zařazení a jakým způsobem o dotaci žádat. Předem děkuji.
[ 11.10.17 - dotaz číslo: 86862 - téma: Dotace a financování projektů ]

Přeji dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

V rámci programu Nová zelená úsporám je možné získat dotaci na novostavbu v podoblasti B. Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. Novostavba však musí splňovat některé požadavky definované výzvou, které je nejlépe ověřit již ve fázi projektu. Podrobnější informace najdete zde: www.novazelenausporam.cz.

Pokyny pro podání žádosti pak zde: http://www.novazelenausporam.cz/zadatele-o-dotaci/rodinne-domy/3-vyzva-rodinne-domy/jak-pozadat-o-podporu-krok-za-krokem-3-vyzva/

Dotaci přímo na nákup tepelného čerpadla při výstavbě nového domu podle mého názoru získat nelze. Probíhající programy podpory umožňují pouze výměnu neekologického zdroje tepla za jiný (např. za tepelné čerpadlo).

S pozdravem
Miloš Muller
Karel Fraňa[ Odpovídá: Ing., Ph.D. Miloš Müller - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect