MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den, chtěla bych se informovat na odborného poradce na zpracování projektu zateplení bytového domu v okolí Českých Budějovic.
Děkuji za Váš čas.

[ 17.11.17 - dotaz číslo: 89142 - téma: Zateplování budov ]

Hezký den,

projekt na zateplení bytového domu by Vám měl umět zpracovat každý stavební projektant, který má autorizaci a projekt by měl být zpracován v souladu se stavebním zákonem, platnými normami i patřičnými předpisy. Bohužel nelze v Č.Budějovicích na zateplení žádat o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ), neboť je zatím pouze pro Prahu. Viz podmínky dotace na http://www.novazelenausporam.cz/zadatele-o-dotaci/bytove-domy/.

Projektanty najdete například na stránkách ČKAIT (ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ) viz:
http://www.ckait.cz/autorizovane-osoby

nebo energetické experty, kteří jsou většinou také z řad projektantů a najdete je na sránkách MPO: https://www.mpo-enex.cz/experti/

Pokuste se tedy najít projektanta na výše uvedených intrenotových adresách. Zkušenosti s projekty na zateplení mí i náš kolega.

Při výběru se zaměřte na termíny dodání projektu a na ochotu pomoci Vám s vyřízením patřičných formalit na stavebním úřadě, či při výběru realizační firmy.

S přátelským pozdravem Lubomír Klobušník, energetický poradce
[ Odpovídá: Lubomír Klobušník - EKIS České Budějovice Klotherm ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect