MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den, máme problém s vlhkostí v bytě.
V rohu místnosti jednoho pokoje se ve výšce dvou metrů tvoří při intenzivním dešti vlhká mapka o velikosti 20 x 30 cm, v rohu místnosti není žádný nábytek , okno od této mapky je ve vzdálenosti cca 2,5 m. Po nahlášení závady na družstvu, se do bytu dostavil klempíř, který poté zkontroloval střechu, okapy i parapety a konstatoval, že vše je v pořádku. Ukončil to větou," taky jsem to v bytě měl , ale nezbavil jsem se toho-odstěhoval jsem se", mě moc nepotěšila. Pro upřesnění jde o starší panelový dům o 5.patrech, já bydlím v rohovém bytě ve 4.patře, dům byl revitalizován tj. nově (cca 3 roky) zateplen, po výměně plast.oken, nikdo jiný tuto závadu v domě nemá. Můžete mi prosím poradit co dělat, moc děkuji za každou radu..,hezký den.
[ 21.12.17 - dotaz číslo: 89552 - téma: Zateplování budov ]

Dobrý den, z vámi popsaných informací nelze jednoznačně určit příčinu vlhnutí a následně její odstranění. Vzhledem k tomu, že se vlhkostní mapa objevuje pouze po dešti a to jen ve vašem bytě, opravdu nasvědčuje nějaké poruše u střešního svodu nebo na fasádě. Jak píšete tak nejste ani podstřešní byt ani tuto anomálii nemá nikdo jiný v domě a dům máte po kompletním zateplení obvodového pláště.
V tomto případě mohu ještě doporučit kontrolu fasády, zda nedošlo k nějaké poruše, kterou by zatékalo. Další variantou je provedení průzkumu termokameru, která by odhalila nějaké informace ve zdivu. Poslední možností může být špatné provedení zateplení v rohu vašeho bytu a vlivem zvýšené vlhkosti uvnitř bytu dochází ke kondenzaci páry uvnitř konstrukce v koutu.

[ Odpovídá: - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect