MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, máme starý dům, ve kterém není žádné vytápění a ani ohřev teplé vody, musí být k dispozici PENB v případě, že chceme dům prodat?

Děkuji
[ 13.8.18 - dotaz číslo: 97119 - téma: En. audity, en. průkazy a štítky budov ]

Dobrý den,
zpracování průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) je povinné mimo jiné při prodeji budov a vyplývá ze zákona 406/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Budovou se ve smyslu tohoto zákona dle §2, odst. 1, písm. p) rozumí:
"nadzemní stavba a její podzemní části, prostorově soustředěná a navenek převážně uzavřená obvodovými stěnami a střešní konstrukcí, v níž se používá energie k úpravě vnitřního prostředí"

Jedná-li se tedy o objekt bez jakéhokoli vytápění či chlazení, dům nemá zdroj energie a rozvody, nejde dle předchozí definice o budovu s upravovaným vnitřním prostředím.
V tom případě průkaz energetické náročnosti budovy není nutné v případě prodeje nechat zpracovat.

Související legislativa



[ Odpovídá: Ing. Zdeněk Ročárek - EKIS Praha EnergySim ]

Aktuality 

  • Seminář - Úspory energie v obcích a snížení světelného znečištění

    15.08.2018 Pozvánka na semináře zaměřené na podporu energeticky úsporných rekonstrukcí veřejného osvětlení
    Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu spoluorganizují dva odborné semináře na téma Úspory energie v obcích a snížení světelného znečištění.
    V září v Praze a v Olomouci.
    Vstup pro registrované zdarma
  • Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

    23.05.2018 Informace - osobní údaje (GDPR)

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect