MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,doplním podklady dotazu č.96772.Mohu tedy u FVE z roku 2010 s ročním výkonem 2017 v Kč 64428,61 a odpisy 18881,00 Kč zrušit koncesní listinu, kterou mám vydanou od roku 2010?
FVE o výkonu 5 kWp z 10/2010 uvedením do provozu.
[ 31.8.18 - dotaz číslo: 97659 - téma: Energie slunce – výroba elektřiny ]

Ano, po právní stránce je toto možné. Je třeba se dotázat na ERÚ. Kde Vám vysvětlí veškerý postup a kroky, které musíte provést.
Zastávám názor, že zrušení licence od ERÚ musí projít správním řízením dle správního řádu, tudíž celá Vaše záležitost (dosažení pravomocného rozhodnutí ze strany ERÚ) nějaký čas potrvá.
Současně s vyřizováním Vaší záležitosti je podle mého názoru možné vyřídit s distributorem smlouvu o připojení Vaší FVE tak, abyste mohl FVE využívat v právním režimu § 10 zákona o dani z příjmu fyzických osob, což jsou tzv. ostatní příjmy.

Související legislativa



[ Odpovídá: Ing. Zdeněk Juráček - EKIS Boskovice ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect