MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Internetová poradna i-EKIS - Odpověď

tisk

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu při převodu odběrného místa. Koupil jsme byt, ve kterém je nájemník. Tento nájemník má psány energie (elektřinu) psanou na sebe. Nicméně já jako nový majitel bytu s tímto nesouhlasím a chci aby bylo odběrné místo vedeno na mě. Nájemník ale není ochoten tuto změnu udělat (odmítá dát plnou moc i zajít na pobočku). Je nějaká možnost, abych změnu provedl i bez souhlasu nájemníka? Mohu dodat výpis z katastru nebo kupní smlouvu, která dokazuje že jsem novým majitelem bytu, případně jaké dokumenty by byly třeba?

Současně se chci zeptat jestli každý dodavatel elektřiny si postup o přepisu ( viz. můj problém) rozhoduje sám a nebo musí všichni postupovat stejně, tzn. jeden neřekne to musí to to a druhý zase ono?

Děkuji za odpověď
S přáním hezkého dne

[ 12.9.18 - dotaz číslo: 98125 - téma: Elektřina ]

Dobrý den,

přepis odběrného místa na jinou osobu si dodavatel elektřiny řeší individuálně, ale je vždy třeba mít souhlas stávajícího zákazníka, který smlouvu uzavřel. O přepis můžete žádat na základě kupní smlouvy nebo výpisu z katastru nemovitostí, dále je potřeba doložit stav měřidla. Součástí potřebných dokumentů je třeba mít souhlas stávajícího zákazníka. U některých dodavatelů stačí vaše čestné prohlášení, že stávající zákazník s tímto souhlasí. Záleží pak na dodavateli elektřiny zda svého zákazníka kontaktuje a potvrdí si jeho souhlas.

Doporučuji tedy kontaktovat konkrétního dodavatele elektřiny a zjistit jakým způsobem máte postupovat.


S pozdravem


Ing. Marcela Šafářová

Související legislativa[ Odpovídá: - ]

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect