MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

ANALÝZA VLIVU STRATIFIKACE DANĚ Z NABYTÍ NEMOVITOSTI NA INVESTICE DO SNIŽOVÁNÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV

Rok vydání: 2016
Velikost: 1.3 MB
Zdroj: MGR. TOMÁŠ TRUBAČÍK, MGR. PETR HOLUB
Stáhněte zde:   https://www.mpo-efekt.cz/upload/7799f3fd595eeee1fa66875530f33e8a/stratifikace-dane-z-nabyti-nemovitosti-final.pdf

Daň z nabytí nemovitosti byla identifikována jako vhodný kandidát na možnou úpravu směrem k podpoře energeticky úsporných renovací budov. Při stratifikaci daně podle energetické třídy prodávané nemovitosti je možné dosáhnout víceméně neutrálního dopadu do inkasa této daně a zároveň vytvořit dostatečnou motivaci pro investici do renovace budovy s cílem snížit její energetickou náročnost. Pozitivní vliv na státní rozpočet bude mít zvýšená aktivita v oboru energeticky úsporného stavebnictví, který má vysoký podíl domácí práce a produktů, má tedy příznivý vliv na domácí ekonomickou aktivitu. V základním předpokladu vychází, že celkové roční investice vyvolané úpravou této daně odpovídají asi 3,4 mld. Kč a dopad do snížení končené spotřeby energie by mohl být 0,3 až 0,4 PJ ročně.
© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect