MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

DOMÁCÍ ENERGETICKÝ MANAŽER

Rok vydání: 2016
Velikost: 4.4 MB
Zdroj: Ing. Roman Šubrt a kolektiv
Stáhněte zde:   https://www.mpo-efekt.cz/upload/7799f3fd595eeee1fa66875530f33e8a/domaci-energeticky-manazer.pdf

Energetický manažer umožňuje zadávat a sledovat údaje o nemovitosti či domácnosti a tím přispívá k šetrnému nakládání s energiemi. Manažer je (a postupně bude dále rozvíjen) tak, aby umožňoval nejen sledování hospodaření energií, ale sledování kompletní správy nemovitosti, tedy např. pravidelné revize, pojišťění, opravy… Tato nadstavba sice nevede k přímé úspoře energie, avšak dává synergický efekt pro používání tohoto nástroje.
Předpokládá se jeho postupné rozvinutí do té podoby, že nástroj bude umožňovat kompletní správu domácnosti (vč. dopravních prostředků).
Energetický manažer však již nyní umožňuje nejen prosté zapisování spotřeby energie, ale dává výstupy v grafech. Zároveň umožňuje porovnávat sledvaná období, dopočítávat průměry dle zadaných datumů odečtů a mnoho dalšího.
Součástí je samozřejmě i možnost zadat si upozornění, resp. odeslání upozornění na pravidelné či jednorázové události, jako je např. periodická kontrola kotlů a otopných soustav.
Samozřejmostí je zaheslování přístupu i možnost obnovení zapomenutého hesla.
© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect