MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

EPC vzorová smlouva

Rok vydání: 2011
Velikost: 74.6 kB
Zdroj: MPO
Stáhněte zde:   https://www.mpo-efekt.cz/upload/7799f3fd595eeee1fa66875530f33e8a/vzor_smlouva_epc.docx

Energetické služby se smluvně zaručenou úsporou (se zárukou) jsou zaměřeny na snižování provozních energetických nákladů v budovách, komplexech budov, provozních areálech. S výhodou lze metodu EPC využít na snížení provozních úspor nejen na budovách či veřejném osvětlení v majetku obcí nebo krajů.

Metoda EPC je komplexní odborná služba dodávaná na klíč firmou energetických služeb. Umožňuje snížení energetických nákladů pomocí úsporných opatření. K dosažení provozních úspor (tj. snížení spotřeby energie) se využívají opatření investičního i neinvestičního charakteru, zejména však investice do nových technologií. Potřebné investice poskytne dodavatel služeb ESCO a zákazník je postupně splácí až z dosahovaných úspor na provozních nákladech.

Zveřejněná vzorová smlouva je použitelná nejen pro příspěvkové organizace státu, ale pro všechny ostatní zájemce o metodu EPC, například obce, kraje, vlastníky průmyslových či zdravotnických areálů apod. (s výjimkou organizačních složek státu).
© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect