MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

Šetrné budovy - náklady, výhody a hodnoty

Rok vydání: 2012
Zdroj: Česka rada pro šetrné budovy
Stáhněte zde:   https://www.mpo-efekt.cz/upload/7799f3fd595eeee1fa66875530f33e8a/2212-cssb-cj.pdf

Profesionální projektová studie, která se zabývá konkrétní situaci v České republice, kvantifikuje rozdíly v počátečních nákladech a krátkodobé i dlouhodobé hodnoty šetrných budov ve srovnání s běžnými postupy v regionu. Ze studie vyplývá, že developeři a majitelé si mohou dovolit realizovat šetrné projekty i v rámci stávajících rozpočtů, a že tyto projekty nabízejí velmi dobrý poměr ceny k užitné hodnotě.

Studie poskytuje seriózní srovnání kancelářské budovy postavené udržitelnějším 'šetrným' způsobem a výsledku běžné české praxe, přinést na trh inspiraci v mezidobí, než se začne realizovat více šetrných projektů a budou k dispozici přímé reálné údaje. Obecným cílem studie bylo přesně stanovit odhadované náklady stavby běžných typů šetrných budov ve srovnání se stavebními prostředky a postupy, které jsou v místě běžné. Situaci v České republice lze rozdělit do dvou hlavních kategorií: základní, minimalistické dodržování předpisů a vyšší standard osvědčené praxe, která je přijímána v národním i mezinárodním měřítku. Uvedené dvě kategorie nám poskytují vodítko ke třetímu typu - šetrným budovám - které jsou předmětem studie. Každý z navržených projektů a jejich příslušné analýzy nákladů představují realistické možné řešení, které se bude zpracovávat individuálně a výsledkem bude jednoduchá projektová zprava pro klienta, obsahující teoretické údaje, což odpovídá praxi na současném trhu v České republice.
© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect