MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

UČEBNICE ENERGETICKÉHO SPECIALISTY - KONTROLY ÚČINNOSTI KOTLŮ A ROZVODŮ TEPELNÉ ENERGIE

Rok vydání: 2015
Velikost: 7.9 MB
Zdroj: Ing. Roma Šubrt a kol.
Stáhněte zde:   https://www.mpo-efekt.cz/upload/7799f3fd595eeee1fa66875530f33e8a/ucebnice-specialisty-kontrola-kotlu-a-otop-soustav.pdf

V praxi je vnímána kontrola kotlů a otopných soustav jako administrativní záležitost nařízená směrnicí evropské unie, která byla implementována do českého zákonodárství. Málokdo si však uvědomuje, že by se mělo jednat o účinný nástroj úspor energií. Původní nařízení se týkalo pouze kontrol kotlů a měla se zjišťovat jejich účinnost a radit uživatelům v otázce změn kotle či jeho seřízení. Rozšíření na otopnou soustavu má svoje opodstatnění, neboť i ta v mnohých případech ovlivňuje účinnost vytápění.
Především je nutné si uvědomit, že nesprávně navržená otopná soustava s nesprávným kotlem může znamenat velké energetické ztráty. Není to však otázka správného dimenzování velikosti otopných těles, ale jde o celý systém, který musí být regulovatelný v celém rozsahu své činnosti.

© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect