MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Publikace

V této rubrice najdete publikace vydané s podporou z Programu EFEKT - Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.

Zhodnocení instalací nuceného větrání v rodinných a bytových domech

Rok vydání: 2017
Zdroj: Ekowatt, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
Stáhněte zde:   https://www.mpo-efekt.cz/upload/7799f3fd595eeee1fa66875530f33e8a/zhodnoceni-instalaci-nuceneho-vetrani-v-rodinnych-a-bytovych-domech_final.pdf

Studie se zabývá zhodnocením stávajících realizací systémů nuceného větrání s rekuperací tepla v rodinných a bytových domech v České Republice. Celkem jedenáct realizací nuceného větrání je podrobně popsáno a vyhodnoceno. Důraz je kladen na osobní hodnocení uživatelů: zkušenosti s projektováním a realizací, zkušenosti s provozem a ovládáním systému nuceného větrání a s údržbou. Součástí studie bylo i měření koncentrace CO2 a spotřeby elektrické energie na provoz rekuperační jednotky. V závěrečném shrnutí jsou popsány zkušenosti uživatelů s provozem nuceného větrání, provozními režimy, ovladatelností, hlučností, prašností, čištěním rozvodů a rekuperátoru, regulací, pocitové relativní vlhkosti v interiéru, čidly a filtry. Studie je doplněna množstvím fotografií.
© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect