MPO Efekt - energie efektivně
 INFORMAČNÍ PORTÁL Ministerstva průmyslu a obchodu
    O PODPOŘE ENERGETICKÝCH ÚSPOR A VYUŽITÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

Energetické expertízy

Úspory energie v budově nebo třeba ve výrobním provozu lze dosáhnout kombinací řady různých opatření. Na otázky - která opatření jsou pro daný objekt vhodná, jaký nám přinesou efekt v úspoře energie a nákladů na provoz a kolik peněz do těchto opatření budeme muset investovat - nejlépe odpoví expertní posouzení energetické účinnosti, zejména energetický audit nebo průkaz energetické náročnosti budovy. Zpracování těchto posudků je v řadě případů povinné ze zákona. Kromě toho však může vlastníkovi či provozovateli objektu přinést řadu cenných informací a doporučení, jak snížit spotřebu energií.

Sekce ENERGETICKÉ EXPERTÍZY se věnuje odbornému posuzování účinnosti využití energie podle zákona č. 406/2000 Sb., tedy

 • zpracování energetických auditů budov a dalších energetických systémů - výrobních provozů, technologií, investičních projektů v energetice apod. (§ 10 zákona),
 • hodnocení energetické náročnosti budov a zpracování tzv. Průkazů energetické náročnosti budov (§ 6a zákona),
 • kontrole účinnosti kotlů a klimatizačních systémů (§ 6 zákona).

Kromě podrobnějších informací o těchto činnostech v oblasti energetické účinnosti zde najdete také Seznam energetických expertů, kteří jsou oprávněni tato expertní posouzení zpracovat a informace pro uchazeče o získání tohoto oprávnění.Aktuality 

 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na ÚSPORNÉ PROJEKTY SE ZÁSADAMI DOBRÉ PRAXE

  31.03.2017 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci v aktivitě 2F "Příprava realizace kvalitních energeticky úsporných projektů se zásadami dobré praxe".
  Stáhnout
 • EFEKT 2017 - metodický pokyn pro žádost o dotaci na VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 MPO vydalo metodický pokyn jak správně vytvořit žádost o dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení, jaký má být energetický audit a dlaší podrobnosti. Tento pokyn je velmi důležitý pro žadatele o dotaci na VO.
  Stáhnout
 • EFEKT 2016/2017 - PŘÍRUČKA K ON-LINE FORMULÁŘI EDS (příloha č.4) PRO VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

  11.12.2016 Toto je vybraná část příručky pro příjemce dotace Z PROGRAMU efekt 2016/2017 NA VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ. Obsahuje návod, jak je možné nový projekt založit, upravit, smazat, tisknout dokumentace projektu aj. = vytvoření přílohy č. 4.
  Stáhnout


© MPO 2008. Kontakt na správce webu:
Realizoval: EkoWATT. Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect