MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ NEJMÉNĚ DO KONCE OMEZUJÍCÍCH OPATŘENÍ.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

20.5.19 / dotaz č. 107534
Dobrý den, potřebovala bych poradit s dotazem ohledně Baterek pro výrobní podniky – Baterie na „peek shaving“ pro výrobní podniky, aby nepřekročily čtvrthodiny.
Mohla bych vás požádat, zda byste mi mohli poslat informace o té výzvě na OPPIK + na konci roku mluvilo o nějaké výzvě z MPO vyloženě na „peek shaving“, víte něco i o této výzvě?
Moc děkuji

Dobrý den,

v tuto chvíli není vypsaná žádná výzva OP PIK zaměřená na technologii "peak-shaving". Co se týče akumulátorů samotných je v současné době vypsána pouze IV. Výzva na Nízkouhlíkové technologie – Akumulace energie, která se zaměřuje na inovativní projekty na zavádění technologií akumulace energie. Tato výzva je platná pouze do 31.5.2019, ale dle harmonogramu API na ni bude navazovat V. Výzva od 1.10.2019. Akumulace energie se dá dále uplatnit v OP PIK Úspory energie (akumulátor však musí být provozován v energetickém hospodářství, které má vlastní zdroj elektrické energie z OZE např. FVE, nebo z KVET mimo uhlí, LTO, TTO), který je sice momentálně uzavřen, ale jehož V. Výzva bude vypsána 1.7.2019.

S přáním hezkého dne
Jiří Španihel