MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

5.2.20 / dotaz č. 115007
Dobrý den,
máme Tepelné čerpadlo s akumulační nádrží, je možnost přidat Solární panely s uložením přebytku energie do akumulační nádrže a baterie. Děkuji za Vaši odpověď. s pozdarvem
Dobrý den,

tato možnost určitě je a je velmi výhodná.
Na trhu existuje spousta zařízení, která v případě, že máte nabité baterie, akumulují přebytek elektrické energie přes 3F topnou patronu do zásobníku (akumulační nádrže) na vodu. Důležité je, aby akumulační nádrž měla otvor vhodný pro umístění topného tělesa. Jedná se o efektivní využití přebytku elektrické energie v domácnosti, který by standardně odešel do distribuční sítě. Tímto způsobem si jako investor dokážete využít více než minimálně 70 % vyrobené elektrické energie tak jak definuje dotace Nová zelená úsporám. Při této kombinaci lze o dotace i požádat. Oblast podpory C.3.5 - C.3.7 ve výši až 155.000 Kč dle velikosti výrobny.
V případě potřeby Vám můžeme pomoci s konkrétnějšími návrhy v rámci konzultačního střediska EKIS Pardubice každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin.

Děkuji a přeji hezký den