MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

DISTANČNÍ KONZULTACE V PORADNÁCH EKIS

Od r. 2021 budete moci
V PORADNÁCH EKIS KONZULTOVAT DISTANČNĚ, nejen osobně a on-line. DISTANČNÍ KONZULTACE přinesou výhody audio+video kontaktu, ale bez zdravotního rizika.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

18.5.20 / dotaz č. 116748
Dobrý den,
budeme provádět fasádu na novém nezatepleném rodinném domě z cihel HELUZ 44 STI a prosím o Váš názor na materiál venkovních parapetů, zvažujeme plechové a kamenné parapety. Více by se nám líbily kamenné, ale je možné, že při jejich montáži k osazovacímu profilu okna bude docházet k tepelným mostům? Nebo raději využít maximum tloušťky pro tepelnou izolaci pod parapet a osadit plechové parapety. Doporučujete použití fenolické pěny na ostění? Děkuji.
Dobrý den,
co se materiálu osazených venkovních parapetů týče, jsou možné obě varianty - plechové a kamenné parapety. Jde také o estetické hledisko - co více preferujete.
U obou typů parapetů vznikají tepelné mosty . U plechový více než u kamenných. Vždy je nutno správně detail navrhnout tak, aby se vznik tepelných mostů minimalizoval. Tzn. spodní část parapetů bude zateplena. Fenolitickou pěnu určitě doporučuji, je vhodné ji použít vzhledem k jejím lepším vlastnostem (tepelný izolant).
Odpovídá:  Ing., Ph.D. David Sýkora - EKIS Ostrava Ing. Sýkora tisk