MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

21.11.08 / dotaz č. 11824
V dotazu číslo 1531 z 11.7.2008 píše pan Ing.Milan Eichler o zvýšení účinnosti vytápění objektů pomocí solárních kolektorů.
Můj dotaz zní zda je možno získat na pana Eichlera nějaký kontakt.V souvislosti s tím bych se chtěl zeptat zda máte nějaké zkušenosti s vakuovými trubicovými kolektory Apricus a akumulační nádrží se změnou skupenství Latento.Děkuji.
Vážený pane,
jak jistě chápete, nemůžeme na webu zveřejňovat kontakty na naše klienty. Pokud s tím budete souhlasit, můžeme váš dotaz panu Eichlerovi přeposlat.

Co se týče zásobníků, které využívají změnu skupenství, je třeba vždy porovnat cenu a výkon. Pokud uvažujete o koupi konkrétní nádrže, ptejte se, kolik by stála běžná nádrž s vodním obsahem a srovnatelnými parametry. Výrobce u zásobníku Latento neuvádí technické podrobnosti, pokud používá parafin, ten má teplotu tání okolo 55 °C což je pro solární systém příliš vysoká teplota. Dosud se zásobníky s parafinem moc neprosadily, také kvůli vyšší ceně, dalším problémem je přestup tepla uvnitř zásobníku.

Doporučuji články:
http://www.tzb-info.sk/t.py?t=2&i=1482
http://www.tzb-info.sk/t.py?t=2&i=1490
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=22&i=2799&start=0

Karel Srdečný
EkoWATT

"*go040909"
Odpovídá:  -
Téma:  Vytápění
tisk