MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

28.11.08 / dotaz č. 11931
Dobrý den,
uvažuji o zřízení FV panelů o výkonu cca 3 kWp na svém rod.domě. Zajímal by mě obecný návod jak postupovat při vyřizování úředních formalit (čím začít).
Dále bych rád věděl, zda v současné době existuje nějaká sestava FV panelů, která výrazněji vyčnívá (cenou, účinností,...)nad ostatní. A poslední dotaz je, zda se vyplatí si FV sestavu koupit jako celek nebo ji skládat z jednotlivých komponentů třeba od různých dodavatelů a zda si mohu dovolit montáž s el. firmou (spřátelenou), která ovšem v tomto směru nemá zkušenosti.
Děkuji
Vážený pane,
stručný postup při výstavbě fotovoltaické elektrárny je na těchto stránkách (dole), u malého systému asi můžete pominout věci týkající se úvěru.
http://www.ekowatt.cz/cz/informace/obnovitelne-zdroje-energie/priprava-zameru-fotovoltaicke-elektrarny---prakticke-otazky
http://www.ekowatt.cz/cz/sluzby/energeticky-audit-fotovoltaicke-elektrarny

Trh s fotovoltaikou je velmi dynamický, každou chvíli se objevují noví dodavatelé, proto vám doporučím abyste pečlivě hledal aktuální nabídky a důkladně je porovnával (někdo například zaměňuje účinnost článků a účinnost modulů aj.).

Zda se vyplatí dodávka fotovoltaického systému "na klíč" nebo ne, záleží na tom, jak mnoho času a vlastního organizačního úsilí jste ochoten celé věci věnovat, dodávka "na klíč" může být dražší, ale měla by být jednodušší, jednodušší bude i případná reklamace, pokud by se něco pokazilo. Pokud firma nabízí reference, doporučuji si je prověřit, pokud za sebou podobnou stavbu nemá, měla by nabídnout nižší cenu.

Přeji hodně úspěchů!
Karel Srdečný

"*go110909"
Odpovídá:  Ing. Karel Srdečný* - tisk