MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

16.10.20 / dotaz č. 121552
Dobry den, mame moznost odkoupit radovy maly domek postaveny zacatkem min. stoleti. Je obyvatelny, jsou zde velke uniky tepla, cely je podsklepeny. Nyni v nem bydlime na zkousku,nez zrekonstruujeme jadro v 2+1.Chtela bych se zeptat, jake kroky byste doporucili udelat, koho oslovit jako prvniho?Nasla jsem prevazne firmy,ktere se zameruji na pasivni a nizkoenergeticke novostavby.Uvedomuji si,ze rekonstrukce je mnohem narocnejsi nez novostavba. Kvalitni projekt radi zaplatime, jen bych prvni chtela vedet, zda rekonstrukce spolkne 1mil. nebo 1,5 nebo 2mil..Abychom vedeli,zda jsme schopni vyplaceni domu a rekonstrukci v ekologickyusporne forme ufinancovat. Jsem z Kromerize, prosim o tipy na firmy,ktere se zabyvaji rekonstrukcemi ve fazi projektu i realizace a o tipy na to jak postupovat, abychom se k rekonstrukci dopracovali.
Dobrý den,
v prvním kroku je opravdu dobré oslovit projektanta nebo architekte, který vás celým procesem provede. Je důležité na začátku zhodnotit stav stávajícího objektu po technické stránce a následně dát dohromady návrh úprav do dnešního standardu dle vašich představ. Od tohoto se bude odvíjet i cena celé rekonstrukce. Co se týká rekonstrukce do pasivního standardu, tak při správném koncepčním přístupu nemusí být nákladnější než běžná rekonstrukce. A výsledek je mnohem lepší. Případná rekonstrukce domu se dá také fázovat do etap, kdy se neupustí od vysoké kvality práce a navržených řešení, ale kvůli finanční náročnosti se práce rozdělí v čase. Například tak, aby dům byl obyvatelný , bezpečný a funkční a další rozšíření atd. se rozplánuje na další roky. U tohoto přístupu je zásadní správně projekt rozdělit tak, aby provedené dílčí práce nebránili dokončení celku ve vysoké kvalitě.
Firmy vám doporučím vybírat z našich členských firem na www.pasivnidomy.cz/firmy
Jedná se o prověřené projektanty a architekty se zkušenostmi, kteří vám určitě pomohou.
Odpovídá:  Ing. Libor Hrubý - EKIS Brno CPD tisk