MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

12.10.20 / dotaz č. 121577
Dobrý den,
nechal jsem si na svůj rodinný dům vytvořit návrh na fotovoltaickou elektrárnu s bateriemi a byla my navržena dotace 105.000 Kč. Mohu získat více ? Někde jsem četl že až 170.000 Kč.

Dobrý den,
dotace na fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie do baterií je podporován v rámci výzvy z programu Nová zelená úsporám, oblast podpory C – efektivní využití zdrojů energie v rodinných domech. V případě ukládání vyrobené elektrické energie do baterie se jedná o FV systém s akumulací C.3.5 – C.3.7 ve výši podpory celkově 60 – 155.000 Kč.
V případě, že se Vaše nemovitost nachází v Moravskoslezském, Karlovarském či Ústeckém kraji, je dotace vyšší o 10 % - Vámi uváděných 170.000 Kč.
Zásadní podmínky pro výši dotaci jsou míra vyrobené elektrické energie a využití minimálně 70 % vyrobené elektrické energie v místě instalace.

V případě, že podmínku míry vyrobené elektrické energie větší nebo rovno 4.000 kWh/ rok na dotaci C.3.7 ve výši 155.000 Kč nesplňujete z důvodu malé plochy střechy či malé spotřeby elektrické energie byla Vám navržena elektrárna v oblasti podpory C.3.6 ve výši 105.000 Kč.
Doporučujeme zvýšení spotřeby elektrické energie například klimatizací či jiným zdrojem spotřeby elektrické energie, tak aby Vám mohla být navržena větší elektrárna.
V případě že plánujete změnu vytápění v objektu například pomocí tepelného čerpadla je možné žádat o dotace C.3.8 taktéž ve výši 155.000 Kč.
Neváhejte se za námi zastavit na pobočce na konkrétnější konzultaci. Rádi Vám poskytneme bližší informace nad Vaší konkrétní nabídkou.
Odpovídá:  Milan Turena - EKIS Pardubice, EWIC
Téma:  Elektřina
tisk