MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

OMEZENÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ V PORADNÁCH EKIS

PORADNY EKIS MOHOU PŘERUŠIT POSKYTOVÁNÍ OSOBNÍCH KONZULTACÍ PO DOBU PANDEMIE.
Při zájmu o konzultaci nejdříve kontaktujte vybrané EKIS telefonicky či e-mailem a postupujte dále podle vzájemné dohody.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

15.10.20 / dotaz č. 121769
Prosím, ráda bych se zeptala – má vlastník nemovitosti (např. kancelářské budovy) povinnost vypracovat nový PENB dle nové vyhlášky č. 264/2020 Sb. pokud nyní (tj. po 1.9.2020) tuto plochu pronajímá a chce využít PENB do inzerce a nájemní smlouvy? Nebo může použít stávající PENB, jehož 10-ti letá platnost zatím nevypršela (např. máme PENB z roku 2016, v budově nedošlo k žádným změnám)?
Dobrý den,
PENB platí 10 let ode dne jeho vyhotovení nebo do provedení větší změny dokončené budovy, pro kterou byl zpracován, anebo do provedení změny způsobu vytápění, chlazení nebo přípravy teplé vody v této budově, jak uvádí §7a odst. 4 zákona č. 406/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Čili PENB z roku 2016, který chcete použít pro účely pronájmu v souladu s legislativou, je nyní stále platný.
S pozdravem,
Lucie Stuchlíková
Odpovídá:  Ing. Lucie Stuchlíková - EKIS Praha Porsenna tisk