MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

27.12.08 / dotaz č. 12226
Vážení, dovoluji si Vás oslovit v souvislosti s plánovanou výstavbou pasivního rodinného domu. Potřeboval bych zajistit výpočet PHPP k připravené studii PD a na základě výpočtů zkonzultovat projekt ve smyslu dalšího vylepšení. Dále bych uvítal kontakty na specializované společnosti, které by na svých nainstalovaných zařízeních chtěli provádět různá měření vedoucí ke zdokonalování veškerých systémů zde jde především o využití sluneční energie pro ohřev užitkové vody a efektivnost krátkodobých až střednědobých zásobníků.

Děkuji a přeji příjemné nadcházející sváteční dny. S pozdravem
Vážený pane,
1. výpočet PHPP vám provede některá specializovaná kancelář. Bohužel nevíme, kdo na severu toto provádí, ale určitě když se obrátíte na ČVUT v Praze - katedru pozemních staveb, tak vám doporučí někoho, kdo je toto schopen zpracovat ve Vaší blízkosti. Jsme to schopni spočítat i my (jako placenou službu) ale asi to není nejvhodnější řešení takto na dálku.
2. pokud vím, tak je mnoho lidí, kteří by rádi získali se slevou zařízení jako vývojové či jako zkušební, kde by jim dotyčný následně umožnil měření. Nevíme však o žádné firmě, která by hledala zkušební objekt pro měření svých zařízení, takže v tomto Vám nemůžeme pomoci.
3. v informovaných kruzích se množí zprávy, že by údajně letos měl SFŽP vypsat podporu i pro stavbu pasivních domů. Sledujte proto stránky www.sfzp.cz, kde by se informace o tomto mohla objevit, jistě byste dotaci uvítal.
zdraví
Roman Šubrt

"*go211009"