MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

6.12.20 / dotaz č. 122744
Dobry den, chci se zeptat ohledne plynoveho kominu na kondenzacni kotel. Ako ma byt vysoky? Anebo je mozno komin vest kolmo na cez stenu a netahat ho do strechy?
Na základě §24 vyhlášky 268/2009 Sb. v aktuálním znění je vedení odtahu spalin plynového kondenzačního spotřebiče skrze obvodovou stěnu s vodorovným ukončením možné použít pouze výjimečně, pokud je dostatečně technicky zdůvodněno, že nelze použít odvod nad střechu objektu. Současně musí být splněny všechny náležitosti pro fasádní vyústění dle ČSN 73 4201 (výška nad terénem, ochranné pásmo, vzdálenost od sousedních budov, atd.).
Při vyústění nad střechu objektu stačí výška 0,5 m nad úroveň střešní krytiny, resp. nad atiku (u rovných střech). Minimální výška komínu přitom není stanovena. Komín nesmí být umístěn v okolí střešních oken a vikýřů.
Odpovídá:  Ing. Walter Sodomka - EKIS Kamenice APOKS
Téma:  Plyn
tisk