MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

ON-LINE KONZULTACE V PORADNÁCH EKIS

Od r. 2021 budete moci
V PORADNÁCH EKIS KONZULTOVAT ON-LINE, nejen osobně a na webu. ON-LINE KONZULTACE přinesou výhody audio+video kontaktu, ale bez zdravotního rizika.

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

13.1.21 / dotaz č. 123084
Dobrý den, chystám se rekonstruovat rodinný dům a potřeboval poradit s optimalizací zateplení domu + poradit jaké vytápění zvolit (plyn, elektřina, podlahové topení, stavající radiátory?), případně jak využít starý systém vytápění, které bylo akumulační elektrické vztápění s nádržemi.
Dobrý den, co se týká topení, pokud je stávající otopný systém na elektřinu, lze využít dotace z Nové zelené úsporám na pořízení tepelného čerpadla jako zdroje tepla popř.i ohřev TV. Zda podlahové topení či využít stávající radiátory, to je spíše otázka, jak velkou rekonstrukcí dům projde, zda Vás pustí výška podlahy dát polystyren pod topení aj. S výběrem zdroje tepla samozřejmě souvisí i tepelná ztráta domu. Píšete o zateplení fasády nebo máte na mysli i střechu, stropy? Tl.izolace závisí na materiálu, z čeho je dům postaven a jak jsou také zatepleny ostatní konstrukce. I na zateplení konstrukcí na rodinném domě lze využít dotaci z NZÚ. Ideálně kdyby jste mne navštívil v kanceláři EKIS Vsetín a mohli bychom probrat možnosti. S pozdravem Ing. Kovářová Marcela
Odpovídá:  Ing. Marcela Kovářová - EKIS Vsetín Městský úřad
Téma:  Vytápění
tisk