MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

9.3.09 / dotaz č. 12759
Dobrý den. Máme zpracované dvě nabídky na solární elektrárnu na rod. dům a restaurační provozovnu. Jsou nebo budou v letošním roce nějaké dotační programy na solární panely. Pokud ano prosím přes který program.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den. V současné době existuje jediný dotační program na podporu výstavby solárních elektráren pro fyzické osoby nebo drobné podnikatele. Je to Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie, vyhlášený přílohou směrnice MŽP o poskytování prostředků ze SFŽP. Příjem žádostí na na již realizované projekty končí podle souč. platného znění k 31. 3. 2009, následně bude vydán aktualizovaný program, platný od 1. 4. 2009. Konkrétní podmínky a znění programu je nutné sledovat na internetových stránkách Min. živ. prostředí.
V ostatních dotačních programech - OPPI a OPŽP - nejsou pro danou oblast vhodnými žadateli fyzické osoby a drobné podnikatelské subjekty.
Ing. Rybář Václav

Zkontrolováno:
*Ba160509*
Odpovídá:  Ing. Václav Rybář* - tisk