MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKI / odpověď

12.2.09 / dotaz č. 12859
Dobrý den,

obracím se na vás s žádosti o pomoc s nalezením konzultační společnosti, která působí v oblasti úspor energií.

Jsme sdružením vlastníků bytových jednotek na Praze 7 a hledáme společnost, která by byla schopna:
- provést energetický audit domu
- navrhla opatření pro snížení energetické náročnosti domu
- pomohla se získáním dostupných dotací, které jsou poskytovány v rámci programů ministerstva životního prostřední nebo Evropské Unie.

Uvítám i případný odkaz na internetové stránky, které se zabývají touto problematikou a mohly by nás navést správným směrem.

Děkuji

S pozdravem
Vážený pane,
energetické audity mohou zpracovávat osoby se zvláštními zkouškami - jejich seznam je na www.mpo.cz. Většina těchto firem zároveň vyřizuje dotace či je pomáhá vyřizovat.
Situace je však takováto: Zatím nejsou dotace na zateplování cihelných domů vypsány, pokud jsem dobře informován, tak návrh jde teprve do rady ministrů, takže ještě chvilku potrvá, než budou známy přesné podmínky dotací. Momentálně se, pokud vím, uvažuje, že budou dotace obdobné jako na panelové domy, tedy 2 % úroků z úvěru pokud žadatel splní podmínky energetické náročnosti budovy, pokud bude dům v kategorii B, tak by snad mohla být dotace 4 %. Toto tedy představuje dotaci ve výši cca 160 (320) tis. na každý půjčený milion korun. Ale jak jsem řekl, jedná se o návrh, který jde teprve ke schvalování, takže výsledkem může být cokoliv jiného.
Jinak my, jako firma, jsme také samozřejmě schopni zpracovat Energetický audit a navrhnout taková opatření, aby bylo možné žádat o dotace, dále zpracovat všechny další náležitosti k dotacím, případně dát kontaky na specialisty v daných směrech.
Pokud s tím souhlasíte, tak vám mejlem pošleme informace o možnostech a podmínkách dotací, až to bude známé. Do té doby nemá dle našeho názoru cokoliv podnikat, mimo schválení investičního záměru ve vašem Sdružení vlastníků jednotek a protože jste z Prahy 7, tak bych se zároveň informoval na odboru památek, zda zateplení uliční fasády a dvorní fasády přichází v úvahu - zde je možné narazit na prblémy.
Zdraví
Roman Šubrt
roman@e-c.cz

Zkontrolováno:
*Ba200509*
Odpovídá:  Ing. Roman Šubrt* - tisk