MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

8.3.09 / dotaz č. 13313
Dotaz 13184
K mému dřívějšímu dotazu a vaši odpovědi:
Děkuji za vyčerpávající odpověď na můj dotaz, ano stěna je z plných cihel asi tloušťky 45cm, venku klasická omítka brizolit...a snad už tento rok v létě chci právě z té chladné strany dát i z venku minerálni desky a pak na to klasickým postupem omítku, ale můj problém je o tom že chci teď když je ta stěna zevnitř v pokoji oklepana až na první omítku...je i dost nerovná, tak jsem chtěl na ní nalepit jako izolační prvek PS desky, Jak jsem pochopil z Vaší odpovědi musim inkriminovanou stěnu asi pořádně napenetrovat aby se vlhkost netahla z venku do stěny, a pak na takto napenetrovaný podklad natahnout lepidlo a vyrovnat stěnu perlinkou a po zaschnutí opět natrit penetraci a až na takovy podklad nalepit PS desky? Myslim to tak správně? Pak uz jen lepidlo a perlinku a peknou vnitřni omitku.Mate pravdu i v tom ze ve strope jsou kulate tramy co drži nabite zespod desky na kterych je pak to rakosi s pletivem a nahozena omitka na strope, ale to jak jsem v jednom rohu odkryl je naprosto zdrave a nenapadene houbou či plísni.Ale jak píšete nanesu ten paronepropustný natěr na ten strop, ten jsem taky opatrně až na omitku oškrábal.pak teda na ten nátěr už můžu zřejmě nanést třeba Primalex plastik a udělat další upravy?
Vážený pane,
pokud máte možnost udělat tepelnou izolaci z vnější strany, pak už je zbytečné a například z hlediska tepelné stability místností i nežádoucí dávat PS desky na vnitřní stranu. Stěnu naštukujte nebo na ni dejte sádrokarton podle toho co vám vyhoví z hlediska povrchu. Na vnější stranu pak dejte dostatečnou tloušťku izolace (10 až 16cm- podle toho čím topíte; dražší energie-silnější izolace). Nejlépe vyhoví pěnový polystyrén -lépe se s ním pracuje a firmy to už mají zvládnuté a je levnější než minerální vata. Za těchto podmínek nehrozí žádné problémy s kondenzací vlhkosti ve stěně (teplota v cihlové stěně bude vysoko nad rosným bodem a polystyrén je příliš málo propustný než aby v něm mohlo dojít k nějaké znatelné kondenzaci).

S pozdravem J.Truxa a K.Murtinger

Zkontrolováno:
*Ba280509*
Odpovídá:  Ing. Jan Truxa - tisk