MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

18.3.09 / dotaz č. 13325
Dobrý den,řeším zateplení podlahy nevytápěného půdního prostoru.Rodinný dům je postaven ze škvarobetonových cihel a pálených cihel.Přízemí, první patro, šikmá plechová střecha.Kolaudace v roce 1988. Před dvěmi lety výměna oken za plastová a výměna topení na tuhá paliva za topení plynem. Strop prvního patra - betonové hurdisy, firon, škvarobeton.Půda suchá,bez problémů,100m2, krokve 90x25xvýška30cm. Na základě Vašich odpovědí na všechny předešlý podobné dotazy bych volila řešení - minerální vata, asi 16 cm hrubá,metrové pásy vaty vedle sebe, pro kominíka přes vatu nějaká dřevěná prkna.Komín je metr od vchodu na půdu. Jak mám zateplit krokve, aby nedošlo k tepelným mostům, jsou vysoké 30 cm stejně jako ostatní trámy. Mám dát na sebe vatu do výše dřeva krokví 30 cm? Nebo je vhodnější dát drcený mirelon?Jaký je rozdíl mezi vatou minerální, skelnou a kamennou.Co je v mém případě vhodnější? Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,
omlouvám se za opožděnou odpověď. Předpokládám, že se jedná o nosné stropní trámy, které tvoří podlahu podkroví. V tomto příadě bych souhlasil s Vašim postupem zateplování půdy. Pokud chcete odstranit tepelné mosty přes trámy, postačí tyto opatřít izolací stejné tloušťky, to znamená vytáhnout pásy izolace přes trámy.
Co se tyká tepelně izolačních vlastností minerální a skelné vaty, jsou obě shodné. Rozdíl je pouze v požární odolnosti (minerální má větší požární odolnost) a ve zpracování. Skelná vata více dráždí pokožku.
S pozdravem
Miroslav Burian

Zkontrolováno:
*Ba280509*
Odpovídá:  Ing. Miroslav Burian* - tisk