MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

10.3.09 / dotaz č. 13381
Pro potřeby Žádosti o poskytnutí dotace na TČ potřebuji Energetický štítek budovy. Jedná se o částečně podsklepenou novostavbu – dřevostavbu (duté masivní dřevěné tvárnice vyfoukané Klimatizérem, celk . tl. 16cm) + 12 cm venkovní zateplení dřevovláknité desky Steico + odvětrávaná dřevěná fasáda. Štítek potřebuji do konce března, kdy je uzávěrka podání žádostí.
Stavba se nachází v k.ú. Horních Chrášťany, okres Prachatice.
Co pro to mám udělat?

Děkuji.
Vážený pane, ve vašem dotazu mylně uvádíte, že potřebujete Energetický štítek budovy. Jedná se však o Průkaz energetické náročnosti budovy, který může zpracovávat pouze osoba zapsaná na zvláštním seznamu u Ministerstva průmyslu a obchodu. Více se o podrobnostech dotací dozvíte na stránkách poskytovatele dotací, na www.sfzp.cz. Seznam osob oprávněných zpracovávat Průkazy energetické náročnosti budovy najdete na www.mpo.cz.
Bohužel se jedná o poměrně náročný doklad a vzhleem k tomu, že dnes je 10.3. a termín odevzdání je 31.3., mám obavu, že najdete velmi problematicky osobu, která by vám průkaz stihla včas a v řádné kvalitě zpracovat.
Zdraví
Roman Šubrt

Zkontrolováno:
*Ba290509*