MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

16.3.09 / dotaz č. 13473
Přeji dobrý den. Mám na Vás jeden dotaz. Jak je to s těmi PENB? Je jich potřeba i u akcí na ohlášení, některé úřady je chtějí, jiné ne. Jde mi i o RD pod 150 m2, rekonstrukce bytovek - zateplení (víc než 100 m2 a nežádají o dotace).

Vážený pane, vše je napsané v zákoně 61/2007 Sb., § 6a. Dále je stanovena povinnost tento dokument mít jako součást projektu pro stavební povolení - viz vyhl. o dokumentaci staveb 499/2006, příloha 1.
Pokud se jedná o novostavbu, tak musí být vždy u domů nad 50 m2, výjimkou jsou sklady v průmyslových a zemědělských areálech a dále domy pro rekreaci, které budou sloužit méně jak 4 měsíce v roce a dále občasná shromaždiště typu motliteben apod.
U rekonstrukcí musí být u všech, kde je celková podlahová plocha nad 1000 m2.
Pokud byl nebo měl být PENB vydán, tak musí být předložen při každém prodeji či pronájmu nemovitosti.
Zatím máme tu zkušenost, že pro novostavby jsou velmi výhodné - dosud jsme měli pouze 3 stavby, které splňovaly normy na tepelné izolace (celkem asi z 35) - tedy ve většině by byly po dostavění plísně.
Zdraví
Roman Šubrt

Zkontrolováno:
*Ba290509*
Odpovídá:  Ing. Roman Šubrt* - tisk