MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

16.3.09 / dotaz č. 13488
Dobrý den!
Mám novostavbu RD postavenou z cihelných bloků SUPERTHERM 44 STI. Rád bych poprosil o radu jakou tloušťkou polystyrenu zateplit? Nejsem si totiž jistý ohledně vzniku rosného bodu. Nebo je lepší stavbu vůbec nezateplovat? Podotýkám, že pro zdění nebyla použita thermoizolační malta. Pokud by jste mi nemohli odpovědět prosím alespoň o doporučení nějakého kontaktu na někoho, kdo by mi poradil. Děkuji s pozdravem
Zdravím. Výpočty kondenzace vodní páry jsme pro tyto zdiva dělali. Obecně lze říci, že zateplení slabší jak 80 mm může být problematické, lépe je více. Na vrch by se měla v exteriéru použít omítka o co nejmenším difuzním poměru. Nejdůležitější na celé skladbě je právě typ a tloušťka posledního lepidla s výztužnou sítí a typ a tloušťka omítky. Protože tyto údaje neznáme, nejsme schopni provést konkrétní posouzení. To by měl provést dodavatel zateplovacího systému. Nicméně se domnívám, že pokud zateplíte 80 mm a větší tloušťkou tepelné izolace a pokud bude izolant správně přilepen (tedy minimálně na 40 % plochy a to tak, že bude po obvodě přilepen a uprostřed), tak se domníváme, že problémy nenastanou i při velmi nepříznivých okolnostech. Pokud byste chtěli vědět podrobnosti o zateplování, tak doporučuji vyžádat si od Webera zaslání jeho publikace "Rádce" - je to zdarma a i když použijete jiný zateplovací systém, tak v rádci popsané zásady jsou obecné a platné pro všechny systémy.
Zdraví
Roman Šubrt

Zkontrolováno:
*Ba300509*
Odpovídá:  Ing. Roman Šubrt* - tisk