MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

16.3.09 / dotaz č. 13515
Dobrý den
Chtěl bych se Vás zeptat, zda je možnost a případně jaká pro získání dotace na již uskutečněnou realizaci nového kotle na biomasu Verner 13/10 v obci, kde není centrální rozvod plynu. Dům je také vybaven plynovým kotlem, kde plyn je čerpán z vlastní nádrže na zahradě. Celková cena realizace včetně komína byla cca 140000. Lze do případné dotace započítat i náklady na komín nebo jen samotný kotel? Známý mi říkal, že k získání dotace je třeba odborný posudek, kdo mi tento vypracuje?

Mnohokrát děkuji

Vážený pane,
přesné podmínky dotací zjistíte na webu Státního fondu životního prostředí (www.sfzp.cz) a nebo dotazem na jejich regionáním pracovišti v Českých Budějovicích, Mánesova 3. V současné době je uzavírka vyhlášených dotací 31.3. 2009 a očekává se, že od dubna budou vyhlášeny nové dotace s mírně změněnými podmínkami. Bohužel zatím nikdo neví k jaké změně dojde a tudíž ani zda se budou vztahovat na dříve instalované kotle apod., nicméně lze očekávat, že situace bude obdobná jako doposud (neboť takto to, vždy s určitými přerušeními, funguje již několik let).
Bohužel nejsem schopen sdělit, kdo je schopen vypracovat odborný posudek tak, abyste stihl žádost podat do 31.3. 2009. Naše organizace, která toto mimo jiné dělá, již do konce března nemá kapacitu na další posudky. Zkuste tedy zaserfovat na internetu a sehnat si firmu, která se tímto zabývá sám. Lituji, že Vám nemohu sdělit příznivější zprávu, ale musíme vyřídit ty, kteří nám zadal zpracování posudku před vámi.
Zdraví
Roman Šubrt
Energy Consulting.

Zkontrolováno:
*Ba300509*
Odpovídá:  Ing. Roman Šubrt* - tisk