MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

14.4.09 / dotaz č. 13593
Dobrý den,

zajímalo by mne, zda máte informaci o tom, jestli ve vypsaném programu efekt je stále možnost žádosti o podporu hostingu a webhostingu webových stránek, technické podpory, odborné správy a rozvoj webu o úsporách energie a využití obnovitelných zdrojů

a dále, jaká je šance a možnosti na získání dotace na provedení instalace solárních panelů pro využití sluneční energie na vytápění RD a částečný ohřev vody.

Děkuji
Dobrý den, co se týče aktuálnosti získání podpory z programu EFEKT,musíte dotázat přímo administrátora tohoto programu. Doporučuji se kontaktovat správce programu EFEKT na adrese efekt@mpo.cz
A co se týče dotace na solární kolektory, tak tuto podporu pro fyzické osoby vykonává Státní fond ŽP, který do 31.3.2009 poskytuje podporu max.50 až 60 tis.Kč na solární systémy pro RD. Po tomto datu bude zveřejněn nový program „Zelená úsporám“, kde lze obdobně žádat na SFŽP a podpory budou 55 až 80 tis.Kč, podle toho, zda-li se jedná pouze o ohřev teplé vody nebo i přitápěné do topného systému.
S pozdravem

Vladimír Baginský

*go121109*
Odpovídá:  Ing. Vladimír Baginský* - tisk