MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

6.4.09 / dotaz č. 13718
Dobry den, predem priznavam, ze jsem naprosty laik. Mam pronajaty obchod od majitele domu. V dome je jeste jedna prodejna, srovnatelne velka a v patre dva byty. Dosud jsem odebirala teplo od SČP a prodejnu vytapela gamaty. V zari 08 se majitel rozhodl zmenit zpusob vytapeni na spolecne a do vsech prostor umistil topna telesa. Vsechny dohody probehly jen ustne, ale ubezpecil me, ze tento zpusob vytapeni bude vyhodnejsi, ze budeme mit sve "hodiny" a tudiz platit pouze svou spotrebu. Mel mi predlozit dodatek smlouvy, kde bude vyuctovani a podminky uvedeny. Dosud jsem ho nedostala, topis jsme samozrejme museli zacit i bez neho.Plynovym kotklem ohriva majitel vodu hnanou do topnych teles. Z kotle vedou trubky, na kterych ma umistene meraky. Nesdelil mi typ ani o jaky merak se jedna, jen ve vyuctovani uvadi spotrebovane mnozstvi vody, na zaklade ktereho chce uhradit nedoplatek za plyn. Za predchozi roky jsem hradila priblizne stejnou castku kazdy rok. Jeho vyuctovani je o 5 tis kc vyssi a domluva zadna. Prosim, je mozne, aby provadel vyuctovani plynu na zaklade spotrebovane vody? Jaky typ meraku pro to lze vyuzit? Dle jeho udaju jsme v obchode spotrebovali vice vody nez v bytech, kde je spotreba samozrejme jina. Dekuji moc predem za odpoved. ib
Dobrý den, chyba se stala tím, že neexistuje smlouva, ve které by byl uveden způsob měření a vyúčtování spotřeby tepla a teplé vody. Měření spotřeby teplé vody je relativně jednoduché a lze ho dodatečně zabudovat do odběrného potrubí. Měření tepla je složitější a proto je třeba mít připravenou metodiku vyhodnocování. Z dopisu nelze poznat jak je měření prováděno a vyúčtováváno. Zda je to formou měření tepla na přívodu topné vody do vašich radiátorů nebo zda je prováděno měření poměrovými měřiči tepla na radiátorech. V každém případě by mělo být vyúčtování zcela jasné všem za celý dům.
Pavel Kárník

Zkontrolováno:
*Ba030609*

Odpovídá:  Ing. Pavel Kárník* - tisk