MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

14.4.09 / dotaz č. 13752
Dobrý den,
zvažuji zateplení staršího RD fasádním polystyrenem a protože je mi tento materiál nesympatický pokud jde o výsledek - výsledný pohledový efekt, ale zejména křehkost - uvažuji nad použitím materiálu Lignopor/Heratekta. Slibuji si od toho pevnější povrch s případně snazšími opravami, možnost použití klasických omítek (vápenných), snadnější provedení svépomocí. Můžete mi sdělit svůj názor na tato očekávání a volbu. Můžete mi sdělit podrobněji jak takové zateplení technicky provést - způsob uchycení desek, postup apod. Děkuji.
Dobrý den, co napsat k vašemu dotazu? Vidím, že informace o nabídkách trhu znáte a pak je to už jen kompromis mezi cenou a kvalitou. A pokud jste toho názoru, že by „obyčejný“ polystyrén nesplnil Vaše očekávání, pak samozřejmě můžete použít zmiňovaný materiál Herakleta. Pokud srovnáte jejich nákupní ceny, tak zjistíte, že např. polystyrén EPS 70 stabil pořídíte za ceny 180-200 Kč a Heratekta C2 Vás přijde na nějakých 318,-Kč a C3 dokonce na 551,-Kč/m2. Samozřejmě bez kotvení a povrchových úprav. Co se týče montážních postupů, tak to musíte konzultovat s dodavateli tohoto systému.

S pozdravem

Vladimír Baginský

*go121109*
Odpovídá:  Ing. Vladimír Baginský* - tisk