MPO Efekt - energie efektivně Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Efekt

Program efekt

Vázvy

Výzvy

Ekis
Energetické poradenství

Ekis

Publikace

Publikace

HLEDÁME NOVÁ EKIS PO CELÉ ČR

Program EFEKT 2020 nabízí mj. dotaci na provoz energetických konzultačních a informačních středisek, tzv. EKIS. Uvítáme nová EKIS zejména v Karlovarském, Královéhradeckém a Libereckém kraji.
uzávěrka podání žádosti o dotaci na rok 2021 je 30.9.2020

Prohlášení o zpracování osobních údajů ve státním programu na podporu úspor energie (GDPR)

Informace - osobní údaje (GDPR)

Internetová poradna i-EKIS / odpověď

14.4.09 / dotaz č. 13781
Jak by mělo vypadat zateplení rodinného domu,rok kolaudace 1968,šířka stěn je 45 cm ,materiál škvárovky a cihly.Jaký se používá materiál a jaká je návratnost investice na tepelných úsporách?děkuji za odpověď
Dobrý den, pro úplnou a konkrétní odpověď je ve Vašem dotazu málo informací. Dá se ale říct, že pokud budete zateplovat váš dům, určitě by to neměla být menší vrstva izolantu než 10cm. Zřejmě použijete expandovaný polystyrén stabilizovaný EPS. S ohledem na současný růst cen, může být tloušťka i větší. Z hlediska kondenzace ve zdivu by to mělo být v pořádku. Pokud si toto zateplení necháte provést dodavatelsky, pak můžete počítat s cenou okolo 1500 – 1800,-Kč/m2. A co se týče návratnosti, tak to záleží na skutečných investičních nákladech, na vašich požadavcích na tepelnou pohodu, na způsobu užívání, na úrovni regulace topného systému a dalších aspektech.
Každopádně byste však před samotným zateplením měli provést výměnu otvorových výplní. Ty jednak mají podstatný vliv na celkové snížení tepelných ztrát, ale hlavně se musí provést před zateplením z důvodu esteticky bezvadné konečné fasády.

S pozdravem

Vladimír Baginský

*go121109*
Odpovídá:  Ing. Vladimír Baginský* - tisk